13 czerwca 2021

XI Niedziela Zwykła B – 13.06.2021

1. Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy co do ilości osób w kościołach. Kościół może być zapełniony do pięćdziesięciu procent, ale nie wliczają się osoby zaszczepione podwójną dawką. Warto więc mieć przy sobie certyfikat szczepienia.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
  3. Kurs przedmałżeński w Bytnicy od 14 do 19 czerwca. Nauki codziennie o godz.19.00 w kościele.
  4. W poniedziałek o godz.18.00 msza święta z udziałem młodzieży klasy VIII i ich rodziców z racji poświęcenia i wręczenia krzyży jako pamiątki bierzmowania. Po mszy świętej próba przed bierzmowaniem.
  5. Uroczystość Bierzmowania w naszym kościele w środę o godz.17.00.
  6. W środę przypada 9 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  7. W piątek 18 czerwca, Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki naszej Diecezji oraz XXXII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Z tej racji w najbliższą niedzielę Odpust w Rokitnie.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po mszach świętych wieczornych, w piątek w ramach adoracji a w sobotę i niedzielę 15 min przed mszami świętymi.
  10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich a taca w Dychowie przeznaczona na serwis urządzeń grzewczych w naszym kościele.
  11. Od 20 czerwca, czyli od przyszłej niedzieli Biskupi odwołują dyspensę od niedzielnej mszy świętej. Powraca więc obowiązek uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej pod grzechem ciężkim. Msze święte w sobotę o godz.17.00, pozostają nadal jako niedzielne.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.