6 czerwca 2020

X Niedziela Zwykła A – Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

1. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Zostało kilka świec, gorąco zachęcamy.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych.
  6. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII i ich rodziców przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.18.45 w kościele.
  7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte wyjątkowo według porządku niedzielnego. W Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Jednak w tym roku z racji epidemii nie będzie procesji do czterech ołtarzy. W Dychowie tylko procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po mszach świętych.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W czasie adoracji nabożeństwo czerwcowe ok. godz.17.45 i procesja wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała.
  9. W piątek przypadający w Oktawie Bożego Ciała, udzielam wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
  10. W najbliższą sobotę 13 czerwca, kolejny dzień fatimski. Różaniec fatimski o godz.16.00, następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją, a o godz.17.00 msza święta niedzielna.
  11. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie. W sobotę druga nauka.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  13. I Komunia w naszej parafii 28 czerwca o godz.11.00, bierzmowanie naszej młodzieży w Krośnie Odrzańskim 26 czerwca o godz.17.00.
  14. Kurs przedmałżeński odbędzie się w Parafii w Bytnicy od 22 do 27 czerwca. Spotkania codziennie o godz.19.00 w kościele parafialnym w Bytnicy.
  15. Odwiedziny chorych w ich domach, mogą odbywać się tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.
  16. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  17. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.