10 czerwca 2023

X Niedziela Zwykła A – 11.06.2023

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze święte codziennie od poniedziałku do środy godz.18.00, w czwartek o godz.16.30, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  3. W czwartek w Bronkowie, tradycyjnie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Msza święta o godz.18.00, a po niej procesja i poświęcenie wianków.
  4. We wtorek 13 czerwca, kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją wokół kościoła godz.17.15 i następnie msza święta.
  5. Spotkanie dla młodzieży klasy VI i VII przed sakramentem bierzmowania we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do godz.18.00. W trakcie adoracji nabożeństwo czerwcowe i z uroczystym Aktem Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a następnie msza święta.
  7. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
  9. Kurs przedmałżeński w parafii Bytnica od 19 do 24 czerwca. Nauki codziennie o godz.19.00 w kościele w Bytnicy.
  10. Serdeczne Bóg Zapłać za przygotowanie przepięknych ołtarzy Bożego Ciała. Wszystkim Parafianom dziękuję za zaangażowanie w procesji i wspólną modlitwę.
  11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  12. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie