26 lutego 2022

VIII Niedziela Zwykła C – 27.02.2022

1. Dzisiaj i w środę zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  2. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce o godz.11.00, w Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. W tym dniu obowiązuje także całkowita abstynencja. Swój post i modlitwę ofiarujmy w intencji pokoju na Ukrainie, w Polsce i na świecie.
  4. W czwartek droga krzyżowa w Bronkowie o godz.17.00, a następnie msza święta.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W piątek pierwsza droga krzyżowa w Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Serdecznie zapraszam dzieci przed I Komunią z rodzicami oraz młodzież przed sakramentem bierzmowania klasy VII i VIII.
  7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Dychowie w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.00, w Bronkowie i Brzózce przed mszami świętymi. Na nabożeństwo Gorzkich Żali w Dychowie zapraszam wszystkich parafian, ale także na poszczególne niedziele będą zapraszani mieszkańcy wyznaczonych miejscowości, ulic i domów. W najbliższą niedzielę zapraszam mieszkańców ze Starego Zagóra, Prądocinka, Osiedla nad Bobrem, Dąbek, Chromowa i Brzezinki.
  8. Ofiary zbierane na nabożeństwach wielkopostnych przeznaczone tradycyjnie na kwiaty i dekoracje świąteczne kościoła.
  9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  10. W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  11. Odwiedziny chorych w ich domach tylko na wezwanie chorego lub jego rodziny.
  12. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
  13. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.