2 marca 2019

VIII Niedziela Zwykła C – 03.03.2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Trwa Nowenna do świętego Józefa przed peregrynacją kopii cudownego wizerunku św. Józefa w naszej Diecezji. Dzisiaj szósty dzień Nowenny.
  4. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce o godz.10.00, w Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
  5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsny. W tym dniu obowiązuje także całkowita abstynencja.
  6. W Popielec jak co roku, naszymi ofiarami na tacę wspieramy księży emerytów i Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  7. W piątek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne dla których zostały zakupione specjalne pomoce na Wielki Post. Na filiach droga krzyżowa we wtorek w Brzózce a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
  8. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. Obowiązkowe nauki dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu Świętego w pierwsze trzy soboty marca o godz.18.00 w salce na plebanii. W najbliższą sobotę druga nauka.
  10. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
  11. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.