25 lutego 2017

VIII Niedziela Zwykła A – 26.02.2017

1. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce i Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. Obowiązuje także całkowita abstynencja.
  3. W środę, jak co roku, naszymi ofiarami na tace wspieramy księży seniorów w Domu Księży Emerytów.
  4. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata.
  7. Odwiedziny chorych w sobotę od godz.9.00.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po wszystkich mszach świętych adoracje Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
  10. W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
  11. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz.15.30 do godz.16.30.
  12. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty marca, czyli 4, 11, 18 marca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie