30 maja 2020

VIII Niedziela Wielkanocna A – Zesłanie Ducha Świętego 31.05.2020

1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas spowiedzi świętej wielkanocnej.
  2. Od dzisiaj nie ma już żadnych ograniczeń co do ilości osób w kościołach, ale istnieje nadal obowiązek noszenia maseczek w trakcie mszy i nabożeństw. Zapraszam więc wszystkich Parafian do uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej. Pozostaje także w naszym programie niedzielna msza w soboty o godz.17.00.
  3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do przyszłej niedzieli.
  4. Jutro, w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta w Dychowie o godz.18.00 w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Zapraszam serdecznie.
  5. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane będą po mszach świętych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy III w związku z organizacją I Komunii Świętej w środę o godz.19.00 w kościele.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W czasie adoracji nabożeństwo czerwcowe ok. godz.17.45.
  9. W przyszłą sobotę, drugie w naszej parafii Nabożeństwo I Soboty. Modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz.16.00, następnie nabożeństwo czerwcowe a o godz. 17.00 msza święta niedzielna.
  10. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie. Osoby, które rozpoczęły nauki w marcu, zapraszam od drugiej soboty.
  11. Odwiedziny chorych w ich domach, mogą odbywać się tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.
  12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Bardzo proszę aby przy wejściu do kościoła przetrzeć tajemnice środkiem dezynfekującym wystawionym na stoliku.
  14. W przyszłą niedzielę ukaże się czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  15. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  16. W tym roku w związku epidemią, nie będzie tradycyjnej Procesji Bożego Ciała.
  17. W tym tygodniu wznawia swoją działalność Parafialna Poradnia Rodzinna.
  18. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.