3 czerwca 2017

VIII Niedziela Wielkanocna A – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017

1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę, czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  4. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu: w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz.18.00, które prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a w pozostałe dni po mszy świętej wieczornej.
  6. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 w intencji wynagradzającej z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  9. Trwa kolejna seria nauk przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, odbywają się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  10. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie.
  12. Pielgrzymka do Rokitna z racji Uroczystości Matki Bożej Rokitniańskiej w niedzielę 18 czerwca. Zapisy w zakrystii.
  13. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w Bytnicy od jutra do 10 czerwca, nauki codziennie o godz.19.00
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii. Dziękuję także z całego serca dla wszystkich Parafian za modlitwę, życzenia i dla wszystkich, którzy ufundowali koncert z okazji jubileuszu kapłaństwa.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie