20 maja 2023

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie A – 21.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świątynie przyozdabiamy zielenią.
  2. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz.11.00. Po raz pierwszy komunię świętą przyjmie 6 dzieci.
  3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie naszej świątyni.
  4. Od poniedziałku rozpoczynamy Biały Tydzień. Msze święte codziennie do piątku włącznie o godz.18.00, a po mszy nabożeństwa majowe.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej, w ramach adoracji nabożeństwo majowe.
  6. W piątek, 26 maja przypada Dzień Matki. Msza święta za wszystkie mamy w Dychowie o godz.18.00.
  7. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  8. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie