28 maja 2022

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie C – 29.05.2022

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świątynie przyozdabiamy zielenią.
  2. We wtorek ostatnie w rym roku nabożeństwo majowe po mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam.
  3. W środę, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Msza święta za wszystkie dzieci naszej parafii o godz.18.00. Po mszy świętej pierwsze nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Nabożeństwa czerwcowe po mszach świętych, a w piątek, sobotę i w niedzielę piętnaście minut przed mszami świętymi.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Odwiedziny chorych w ich domach na prośbę chorego lub jego rodziny. Można także zgłaszać chorych na stałe miesięczne odwiedziny.
  8. W najbliższą sobotę drugie w tym roku nabożeństwo pierwszych sobót. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem o godz.16.00.
  9. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  11. W przyszłą niedzielę ukaże się czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  12. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  13. Dziękuję serdeczne za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie