9 lutego 2024

VI Niedziela Zwykła B – 11.02.2024

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
  2. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00, a w Dychowie o godz.17.00. Taca w tym dniu przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. W środę po wszystkich mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym w ogarniętej wojną Ukrainie.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. W tym dniu obowiązuje także całkowita abstynencja.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa w Bronkowie w czwartki o godz.17.00 a w Dychowie w piątki o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych. Ofiary zbierane na drodze krzyżowej przeznaczone tradycyjnie na kwiaty i świąteczne dekoracje kościoła.
  7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi. W Dychowie o godz.7.40 i o godz.10.40. Serdecznie zapraszamy.
  8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a w Dychowie zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
  9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych. Koperty są także wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                    Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie