10 lutego 2018

VI Niedziela Zwykła B – 11.02.2018

1. Dzisiaj, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W Dychowie o godz.8.00, msza święta za wszystkich chorych naszej parafii.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby naszych diecezjalnych hospicjów.
  3. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce o godz.11.00, w Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. Obowiązuje także całkowita abstynencja.
  5. W środę popielcową, jak co roku, naszymi ofiarami na tace wspieramy księży seniorów w Domu Księży Emerytów.
  6. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
  7. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Za tydzień, w trzecia niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
  10. W Okresie Wielkiego Postu, składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  11. Przy wyjściu z kościoła wystawione są kartony na ankiety parafialne.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie