Zawsze aktualne wiadomości

16 maja 2020

VI Niedziela Wielkanocna A – 17.05.2020

 1. Od dzisiaj w naszych kościołach może przebywać w czasie mszy świętej więcej osób. W Dychowie 45 osób, w Bronkowie i Brzózce po 15 osób. Zapraszam bardzo serdecznie. Można także uczestniczyć we mszy świętej przy kościele na zewnątrz z zachowaniem odległości między osobami. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej dla większej ilości parafian, wprowadziliśmy w soboty mszę świętą niedzielną o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca maja.
 4. Jutro, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Msza święta w Dychowie o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni Krzyżowe.
 6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie. W poniedziałek, wtorek, środę i sobotę po mszach świętych, w piątek w ramach adoracji, a w czwartek o godz.18.00, które poprowadzi tradycyjnie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
 8. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 11. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
 12. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne