16 maja 2020

VI Niedziela Wielkanocna A – 17.05.2020

1. Od dzisiaj w naszych kościołach może przebywać w czasie mszy świętej więcej osób. W Dychowie 45 osób, w Bronkowie i Brzózce po 15 osób. Zapraszam bardzo serdecznie. Można także uczestniczyć we mszy świętej przy kościele na zewnątrz z zachowaniem odległości między osobami. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej dla większej ilości parafian, wprowadziliśmy w soboty mszę świętą niedzielną o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU.
  3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca maja.
  4. Jutro, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Msza święta w Dychowie o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni Krzyżowe.
  6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie. W poniedziałek, wtorek, środę i sobotę po mszach świętych, w piątek w ramach adoracji, a w czwartek o godz.18.00, które poprowadzi tradycyjnie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  8. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
  9. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  10. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  11. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
  12. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne.