6 lutego 2016

V Niedziela Zwykła C – 07.02.2016

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj, zbiórka do puszek na potrzeby naszych diecezjalnych hospicjów.
  3. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła możemy nabyć lutowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, we wtorek o godz.17.30 w salce na plebanii.
  5. W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem: w Brzózce o godz.11.00, w Bronkowie o godz.16.30, a w Dychowie o godz.18.00.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jemy raz do syta i dwa razy lekki posiłek, oczywiście bezmięsne. Obowiązuje także całkowita abstynencja.
  7. W środę, jak co roku, naszymi ofiarami na tace wspieramy księży seniorów w Domu Księży Emerytów.
  8. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
  9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
  10. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji wszystkich chorych o godz.11.00.
  11. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
  12. W przyszłą niedzielę posiedzenie Rady Parafialnej oraz PZC i POAK na plebanii o godz.16.00.
  13. Biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz.16.30.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie