12 marca 2016

V Niedziela Wielkiego Postu C-2016

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, a od jutra rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ksiądz Radosław Horbatowski, diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz wywieszony jest w gablocie. Na zakończenie rekolekcji, we wtorek podziękujemy ks. Radkowi ofiarami na tacę.
  3. Dzisiaj, z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam z indeksami.
  4. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w czwartek na godz.16.30 do salki parafialnej, do pomocy w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK, za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
  5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
  7. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  8. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do dzisiaj, są wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
  9. W sobotę 19 marca Uroczystość Świętego Józefa. Msza święta o godz.17.00.
  10. Zbiórka wszystkich ministrantów w najbliższą sobotę o godz.15.30 w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa.
  11. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  13. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  14. W przyszłą niedzielę taca w Dychowie przeznaczona na planowane ogrzewanie naszego kościoła.
  15. Marcowe i świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 22 marca.
  16. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal Proboszcz
parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie