Zawsze aktualne wiadomości

6 kwietnia 2019

V Niedziela Wielkiego Postu C – 07.04.2019

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie. Dzisiaj także zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ksiądz Dziekan Sławomir Strzyżykowski. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. We wtorek, na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami na tacę, podziękujemy księdzu Sławkowi za rekolekcyjny trud.
 4. Dzisiaj, z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy III gimnazjum oraz klasy VII i VIII, zapraszam z indeksami.
 5. Dzisiaj spotkanie dla rodziców z dziećmi klasy III z racji odbioru i przymiarki szatek do I Komunii o godz.16.00 w salce na plebanii.
 6. We wtorek dzień skupienia dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz spowiedź święta.
 7. W piątek Droga Krzyżowa z Dychowa do Bobrowic. Rozpoczęcie mszą świętą w Dychowie o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy całą rodzinę parafialną. Zapewniony będzie autobus z Bobrowic do Dychowa.
 8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne dekoracje kościoła.
 9. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w czwartek na godz.16.00 do salki parafialnej, do pomocy w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
 10. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 11. Jak co roku PZC Przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do przyszłej soboty, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
 12. Kwietniowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w Wielki Wtorek 16 kwietnia.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne