2 kwietnia 2022

V Niedziela Wielkiego Postu C – 03.04.2022

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Dzisiaj parafialna spowiedź wielkanocna pół godziny przed wszystkimi mszami świętymi oraz w czasie mszy świętych.
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie, w którym zamieszczony jest cały program Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
  5. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Dychowie o godz.15.00. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszam wszystkich parafian, w sposób szczególny dzisiaj zapraszam mieszkańców Dychowa z bloków nr. 68 i 68A.
  6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 20 zł. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.
  7. W sklepach naszej parafii wystawione są kosze na produkty żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje świąteczne paczki dla najuboższych.
  8. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy IV z racji rocznicy Komunii Świętej we środę o godz.17.45 w kościele.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00. Po adoracji o godz.17.00 droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych.
  10. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie palm.
  11. Świąteczne odwiedziny chorych w ich domach na prośbę chorego lub jego rodziny.
  12. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
  13. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.