20 marca 2021

V Niedziela Wielkiego Postu B – 21.03.2021

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela marca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni.
  3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.
  4. W tym tygodniu w Dychowie msze święte we wtorek, środę i czwartek o godz.17.00, w piątek o godz.17.30 i w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
  5. W tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej Wielkanocnej w następującym porządku:
    – środa godz.16.00 klasy IV i V, o godz.16.30 klasa VI,
    – czwartek godz.16.00 klasa VII i VIII,
    – sobota godz.10.00 Bronków i Brzózka,
    – sobota od godz.11.00 do 12.00 oraz od godz.15.45 do 17.00 Dychów.
  6. W czwartek 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msza święta w Dychowie o godz.17.00. Po mszy świętej możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W piątek droga krzyżowa w Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
  9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie palm.
  10. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie w soboty o godz.16.30, czyli przed niedzielną mszą świętą, oraz w niedziele o godz.7.30 i o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
  11. Za tydzień ukaże się świąteczny, kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  12. Pamiętajmy o odnowieniu i przyozdobieniu przydrożnych krzyży.
  13. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
  14. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie