Zawsze aktualne wiadomości

28 marca 2020

V Niedziela Wielkiego Postu A – 29.03.2020

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii oraz mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich, Biskupi Polscy udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Bardzo proszę aby we mszach świętych w niedzielę i w tygodniu uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję mszalną. Dlatego proszę o wyrozumiałość i pozostanie w domach oraz modlitwę poprzez media. Transmisje mszy świętych w TVP 1 podobnie jak w ubiegłą niedzielę: godz.7.00 i 11.00. W telewizji Polsat NEWS o godz.9.00. W telewizji TRWAM o godz.9.30, oraz w telewizji Polonia o godz.13.00. W polskim radiu pr.1 o godz.9.00.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc dla rodzin w Syrii. Świece można nabywać także w tygodniu przed i po mszy świętej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie zmiany tajemnic, a wszystkich członków Żywego Różańca, proszę aby kontynuować modlitwę tych samych tajemnic różańcowych. Nie będzie także niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. Za tydzień ukaże się tylko internetowe wydanie gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 9. Zgodnie z ostatnim zarządzeniem Księdza Biskupa Tadeusza, odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 10. I Komunia oraz Bierzmowanie są także odwołane. O nowych terminach zostaniemy powiadomieni po ustąpieniu pandemii.
 11. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 12. Bardzo proszę wszystkich Kochanych Parafian, aby przestrzegać wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia i Episkopatu Polski, a przede wszystkim pozostać w domach. Wszystkim Wam Kochani Parafianie życzę dobrego zdrowia i obfitości łask od Jezusa Miłosiernego. Zapewniam o codziennej modlitwie.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie parafii składane także na konto parafialne.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne