25 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu A – 26.03.2023

1. Dzisiaj na wszystkich mszach świętych rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy 29 marca. Prowadzi je Szkoła Ewangelizacji „Syn Dawida” z Żar. Od jutra rekolekcje będą tylko w kościele w Dychowie, ale zapraszamy serdecznie parafian ze wszystkich miejscowości. Program jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę msze święte z nauką o godz.18.00, następnie spotkania ze Słowem o godz.19.00. Spowiedź święta w środę od godz.17.00 do godz.18.00, w poniedziałek i wtorek pół godziny przed mszą. W Bronkowie i w Brzózce możliwość spowiedzi w niedzielę palmową pół godziny przed mszami świętymi. Przez trzy rekolekcyjne dni, od poniedziałku do środy ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na podziękowanie dla prowadzących rekolekcje i działalność Szkoły Ewangelizacji.
  2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 20 zł.
  3. Drogi krzyżowe w naszych kościołach: w czwartek w Bronkowie, w piątek w Dychowie o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Dychowie od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach świętych poświęcenie palm.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi.
  8. Świąteczne odwiedziny chorych w ich domach na prośbę chorego lub jego rodziny.
  9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
  10. Jak każdego pamiętajmy o odnowieniu i przyozdobieniu przydrożnych krzyży.
  11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie