1 kwietnia 2017

V Niedziela Wielkiego Postu A – 02.04.2017

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, a od jutra rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ksiądz Tomasz Gierasimczyk, z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz wywieszony w gablocie.            Na zakończenie rekolekcji, we wtorek podziękujemy ks. Tomaszowi ofiarami na tacę.
  4. Dzisiaj, z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam z indeksami. Taca w czasie nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Zmiana tajemnic dzisiaj wyjątkowo po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  6. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w czwartek na godz.16.00 do salki parafialnej, do pomocy w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK, za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
  7. W piątek, Droga Krzyżowa z Bobrowic do Dychowa. Rozpoczęcie mszą świętą w Bobrowicach o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Zapewniony będzie autobus z Dychowa do Bobrowic.
  8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  10. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do soboty 8 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
  11. Kwietniowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 11 kwietnia od godz.8.30.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie