Zawsze aktualne wiadomości

1 kwietnia 2017

V Niedziela Wielkiego Postu A – 02.04.2017

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu, nazywana w tradycji kościoła niedzielą czarną, bowiem od dzisiaj do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, a od jutra rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ksiądz Tomasz Gierasimczyk, z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz wywieszony w gablocie.            Na zakończenie rekolekcji, we wtorek podziękujemy ks. Tomaszowi ofiarami na tacę.
 4. Dzisiaj, z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam z indeksami. Taca w czasie nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Zmiana tajemnic dzisiaj wyjątkowo po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 6. Akcja Katolicka, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w czwartek na godz.16.00 do salki parafialnej, do pomocy w przygotowaniu palm na niedzielę palmową, które będą rozprowadzane przez POAK, za dobrowolną ofiarę od najbliższego piątku przy wejściu do kościoła.
 7. W piątek, Droga Krzyżowa z Bobrowic do Dychowa. Rozpoczęcie mszą świętą w Bobrowicach o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Zapewniony będzie autobus z Dychowa do Bobrowic.
 8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm oraz zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do soboty 8 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
 11. Kwietniowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 11 kwietnia od godz.8.30.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne