28 kwietnia 2018

V Niedziela Wielkanocna B – 29.04.2018

1. We wtorek, 1maja – św. Józefa, patrona ludzi pracy. Msza święta w Dychowie o godz.11.00, a po niej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  2. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu codziennie po mszach świętych. Od następnego tygodnia do końca maja, tradycyjnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.18.00 majówkę prowadzić będą POAK i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni po mszach świętych wieczornych, z wyjątkiem piątków, nabożeństwo o godz.17.45 w ramach adoracji.
  3. W czwartek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, a w Dychowie o godz.11.00. Natomiast w Brzózce przypada uroczystość odpustu, msza święta ku czci Matki Bożej Królowej Polski godz.12.30. Zapraszamy całą rodzinę parafialną. W tak ważną Uroczystość dla każdego Polaka, proszę przyozdobić nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.
  4. W czwartek, Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym o godz.21.00 przy figurce Matki Bożej Dychowskiej obok elektrowni. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny.
  5. W piątek 4 maja, przypada św. Floriana, patrona strażaków. Nabożeństwo majowe w intencji OSP z Bronkowa o godz.17.45 w Dychowie.
  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W piątek, z racji długiego czasu wypoczynku udzielam wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
  9. Za tydzień w niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  10. W przyszłą niedzielę ukaże się majowy numer gazetki parafialnej JEZU UFAM TOBIE.
  11. Odwiedziny chorych w ich domach w najbliższą sobotę od godz.8.30.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie