Zawsze aktualne wiadomości

9 maja 2020

V Niedziela Wielkanocna A – 10.05.2020

 1. Przypominam, że w naszych kościołach może przebywać w czasie mszy świętej więcej osób. W Dychowie 30 osób, w Bronkowie i Brzózce po 10 osób. Zapraszam bardzo serdecznie. Można także uczestniczyć we mszy świętej przy kościele na zewnątrz z zachowaniem odległości między osobami. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej dla większej ilości parafian, wprowadziliśmy w soboty mszę świętą niedzielną o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca maja.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie. We wtorek i sobotę po mszach świętych, w środę podczas nabożeństwa fatimskiego, w piątek w ramach adoracji, a w pozostałe dni tygodnia o godz.18.00, które poprowadzi tradycyjnie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 4. W środę 13 maja rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Zapraszam na pierwszy w tym roku różaniec fatimski w najbliższą środę godz.17.30.
 5. W czwartek 14 maja, światowy dzień modlitwy, postu i umartwienia w intencji oddalenia pandemii koronawirusa, ogłoszony przez papieża Franciszka.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
 7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU.
 8. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 9. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
 10. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
 11. Przypominam, że racji pandemii odwołana jest Uroczystość I Komunii Świętej. Odwołany jest także Sakrament Bierzmowania. O nowych terminach powiadomię po wakacjach.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne