Zawsze aktualne wiadomości

22 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego B – 23.05.2021

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy, czyli do przyszłej niedzieli.
  2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta w Dychowie o godz.18.00.
  3. W tym tygodniu nabożeństwa majowe w Dychowie codziennie. W poniedziałek i środę po mszy świętej, w piątek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, w sobotę i niedzielę przed mszami świętymi, a we wtorek i czwartek o godz.18.00, które prowadzą grupy parafialne.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  6. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
  7. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po roku przerwy z powodu pandemii, pragniemy może trochę skromniej ale z radością przeżyć tę uroczystość tak mocno związaną z procesją do czterech ołtarzy. Dlatego serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, mogą one być skromne i mniejszego formatu, ale najważniejsze aby były godne i z miłością do Jezusa Eucharystycznego przygotowane. Proszę już dziś pomyśleć  o przyozdobieniu całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Msze święte w tym dniu: w Brzózce i Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu. Ze względu na obowiązujące limity w kościele, zapraszam do uczestniczenia w mszy świętej na zewnątrz przed kościołem.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni oraz na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.
  9. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne