8 czerwca 2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  3. Dzisiaj na mszy świętej o godz.11.00 uroczyste poświęcenie i wręczenie krzyży dla młodzieży, która w najbliższą środę o godz.17.00 w Bobrowicach, przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych.
  5. Jutro, w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta w Dychowie o godz.18.00.
  6. Kurs przedmałżeński w Bytnicy. Od jutra 10 czerwca do soboty 15 czerwca, codziennie o godz.19.00 w kościele parafialnym w Bytnicy.
  7. W czwartek 13 czerwca, kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe i msza święta w Dychowie o godz.17.30.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W tracie adoracji nabożeństwo czerwcowe.
  9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  11. Za tydzień III niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary o GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na cele remontowe naszej świątyni.
  12. W przyszłą niedzielę o godz.11.00, msza święta dla dzieci. Ostatnia przed wakacjami.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.