Zawsze aktualne wiadomości

26 maja 2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej B – 27.05.2018

 1. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w poniedziałek i środę o godz.16.30 przy kościele. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek 25 maja zmarł pierwszy proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Karliński. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, w jego rodzinnej miejscowości w Strzelcach Krajeńskich. Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Strzelcach o godz.11.00, a po niej uroczystości pogrzebowe na cmentarzu. Z naszej parafii organizujemy autokar. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub telefonicznie. Wyjazd o godz.8.00 z przystanku PKS przy szkole. Koszt autokaru w zależności od ilości osób (ok.35 zł).
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie w procesji. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóru. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
 4. W Oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę po mszy o godz.8.00.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W ramach adoracji pierwsze nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną o godz.17.45.
 6. W piątek po uroczystości Bożego Ciała, tradycyjnie wszystkim parafianom i gościom udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
 7. Na filiach procesje z Najświętszym Sakramentem tradycyjnie w niedzielę w Brzózce po mszy św. o godz.12.30, a w Bronkowie na zakończenie oktawy, w czwartek o godz.18.00.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 9. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz.9.00.
 10. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca. Pierwsza nauka w najbliższą sobotę o godz.18.00 w salce.
 11. W przyszłą niedzielę ukaże się czerwcowy numer gazetki Jezu Ufam Tobie.
 12. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne