21 maja 2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy C – 22.05.2016

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszach świętych wieczornych, a w pozostałe dni, czyli poniedziałek i wtorek o godz.18.00, które prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Wojska Polskiego i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  3. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek i środę o godz.16.00 przy kościele.
  4. W Oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę po mszy św. o godz.8.00.
  5. W czwartek, 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W ramach adoracji nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz.17.45.
  7. Na filiach procesje z Najświętszym Sakramentem tradycyjnie w niedzielę w Brzózce po mszy św. o godz.12.30, a w Bronkowie na zakończenie oktawy, w czwartek o godz.18.00.
  8. Do środy, z powodu mojego wyjazdu, w razie ważnych potrzeb duszpasterskich, proszę dzwonić na telefon komórkowy: 533300501.
  9. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychów