25 maja 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

1. Dzisiaj, 26 maja – Dzień Matki. Msza święta za wszystkie Mamy naszej parafii o godz.11.00.
  2. Próba sypania kwiatków dla chętnych dziewczynek we wtorek o godz.17.00 przy kościele.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ostatni ołtarz przy krzyżu przygotowują mieszkańcy ulic: Sportowa, Rybacka, Spacerowa, Strumykowa i osiedle Słoneczne za szkołą. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, w Dychowie o godz.10.30, a po niej Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  4. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała oraz długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do godz.18.00. W ramach adoracji o godz.17.45 ostatnie nabożeństwo majowe i procesja wokół kościoła.
  6. W sobotę procesja wokół kościoła o godz.16.45 i w niedzielę o godz. 10.45 połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  7. W sobotę, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz.16.45 w intencji wszystkich dzieci.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie