30 grudnia 2023

Niedziela Świętej Rodziny B – 31.12.2023

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny, patronalne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin. Dzisiaj także zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za stary rok odbędzie się po mszy świętej z godz.11.00.
  2. Jutro, poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w Dychowie o godz.11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte, według porządku niedzielnego, czyli w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Podczas wszystkich mszy świętych błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz wręczenie intencji różańcowych na Nowy Rok. W tym dniu także adoracje Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę ukaże się styczniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  8. Za tydzień w Dychowie zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni.
  9. Spotkania kolędowe w naszej parafii rozpoczną się od 9 stycznia. Razem z opłatkami otrzymaliśmy programy spotkań w każdy kościele oraz informacje dla rodzin, które przybyły do naszej parafii i pragną poświęcić swoje nowe mieszkanie czy dom.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                    Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie