Zawsze aktualne wiadomości

30 grudnia 2017

Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017

 1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich, jak również św. Sylwestra i zakończenie Starego Roku. Po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynno-przebłagalna oraz modlitwa za małżonków i rodziny.
 2. W poniedziałek, 1 stycznia 2018r, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte w Dychowie o godz. 11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz. 9.30, w Brzózce o godz. 12.30. Jest to święto nakazane dlatego jest obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
 3. Zbiórka ministrantów w związku z planowaniem kolędy, we wtorek o godz.16.00 w salce na plebanii.
 4. Msze święte w Dychowie w tym tygodniu ze względu na kolędę w środę i piątek o godz.10.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.30 do 10.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. W sobotę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia we mszy świętej. Msze święte, według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich mszy świętych błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Taca przeznaczona jest  na misje.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 9. W przyszłą niedzielę, ukaże się styczniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam tobie.
 10. Program odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy w naszej parafii w tym tygodniu:
           03.01.2018 środa
           Dychów, blok 68, numery od 1 do 15
           04.01.2018 czwartek
           Dychów, blok 68, numery od 16 do 35
           05.01.2018 piątek
           Dychów, blok 68A, numery od 1 do 15
          Kolęda rozpoczyna się od godz.15.30.
 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci i młodzież z parafii Dychów i Bobrowice do uczestnictwa w VII Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 21 stycznia 2018. Zgłoszenia na kartach uczestnictwa dostępnych w kościołach i na stronie internetowej parafii Dychów do 8 stycznia.
 2. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne