31 grudnia 2016

Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 01.01.2017

1. Kochani Parafianie i Drodzy Goście. W Nowym Roku 2017 życzę obfitości Bożych łask oraz nieustannej opieki Maryi, Pani Fatimskiej.
  2. Dzisiaj, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte w Dychowie o godz. 11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz. 9.30, w Brzózce o godz. 12.30. Jest to święto nakazane dlatego jest obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Zbiórka ministrantów z planowaniem kolędy, w poniedziałek o godz.16.30 w salce na plebanii.
  5. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie od poniedziałku do soboty o godz.10.00. rano, oprócz piątku.
  6. W piątek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestniczenia we mszy świętej. Msze święte, według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich mszy świętych błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Taca w tym dniu przeznaczona jest  na cele misyjne. Z racji uroczystości, nie obowiązuje nas w tym dniu post.
  7. W przyszłą niedzielę, ukaże się styczniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam tobie.
  8. Kolejna seria obowiązkowych nauk przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w pierwszą, drugą i trzecią sobotę stycznia o godz.18.00 w salce na plebanii. Następne nauki planowane są w marcu.
  9. Program odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy w naszej parafii w tym tygodniu:
           03.01.2017 wtorek
           Brzezinka
          04.01.2017 środa
          Chromów
          05.01.2017 czwartek
          Sarnie Łęgi i Brzózka ul. Kościelna i numery 19, 21, 23
          07.01.2017  sobota
          Brzózka dwie strony jednocześnie: od P. Soliwoda do P. Romanowskich i od stacji do P. Olejarz
          Od poniedziałku do piątku, kolęda rozpoczyna się od godz.15.00, a w soboty od godz.11.00.
  1. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie