4 kwietnia 2020

Niedziela Palmowa A – 2020

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. We mszach świętych może uczestniczyć tylko do 5 osób, dlatego korzystamy z dyspensy od obowiązku niedzielnej mszy świętej, a na msze święte zapraszam tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną.
  2. Dzisiaj nie ma zmiany tajemnic Żywego Różańca. Tajemnice różańcowe są aktualne na kolejny miesiąc.
  3. Dzisiaj tylko internetowe wydanie gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie. Zapraszamy do lektury na stronie internetowej parafii.
  4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc dla rodzin w Syrii. Świece można nabywać także w tygodniu przed i po mszy świętej.
  5. Ze względu na epidemię nie będzie świątecznych odwiedzin chorych.
  6. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  7. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:

PROGRAM LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO
                            Kościół parafialny w Dychowie
 Wielki Czwartek 09.04.2020 – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii
od godz.15.00 do godz.16.00 kościół parafialny otwarty na prywatną modlitwę oraz okazja do spowiedzi świętej – w kościele tylko do 5 osób
godz.19.00 –  Msza św. Wieczerzy Pańskiej bez udziału ludzi.
Wielki Piątek 10.04.2020 – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu
godz.19.00 – Nabożeństwo Męki Pańskiej bez udziału ludzi
Wielka Sobota 11.04.2020 – Wigilia Paschalna
godz.19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty bez udziału ludzi
Zapraszam do duchowej łączności z kościołem parafialnym oraz do uczestniczenia w liturgii Triduum Paschalnego z telewizją TVP3 Gorzów, która będzie transmitować liturgię Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godz.19.00 z kościoła Seminarium Duchownego w Paradyżu.
 Niedziela Zmartwychwstania 12.04.2020
Msze św.: Dychów godz.11.00, Bronków o godz.10.00 i Brzózka o godz.12.30
Poniedziałek Wielkanocny 13.04.2020
Msze św.: Dychów godz.8.00 i 11.00, Bronków godz.9.30 i Brzózka o godz.12.30
W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny na msze święte zapraszam tylko rodziny, które zamówiły intencje mszalne.
W dalszym ciągu na podstawie dyspensy udzielonej przez Księży Biskupów, jesteśmy zwolnieni z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Zachęcam do uczestnictwa poprzez telewizję i radio.
Nie ma w tym roku poświęcenia pokarmów, dlatego proszę przed śniadaniem wielkanocnym pomodlić się z pomocą materiałów, które zamieszczone są w wydaniu internetowym gazetki parafialnej, ale także na Facebooku.
  1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od alkoholu. Pościmy także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.
  2. Z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego proszę odnowić i przyozdobić krzyże przydrożne. Serdeczne Bóg zapłać za stałą troskę o krzyże w naszej parafii.
  • Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie parafii składane także na konto parafialne.