Zawsze aktualne wiadomości

8 stycznia 2022

Niedziela Chrztu Pańskiego C – 09.01.2022

  1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pana Jezusa, która kończy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć styczniowy numer gazetki parafialnej, Jezu Ufam Tobie.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania kolędowe. Ze względu na pandemię, nie będzie odwiedzin w rodzinach. Podobnie jak w ubiegłym roku spotykać się będziemy w kościołach na mszy świętej, która będzie odprawiana za wyznaczone na dany dzień rodziny o godz.17.00. Po mszy świętej specjalne kolędowe błogosławieństwo, rozdanie pamiątkowych kalendarzy na każdą rodzinę, a także tradycyjnych obrazków. Będą także wyłożone koperty na ofiary roczne na Seminarium Duchowne i na kościół. W czasie mszy będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii.
  4. Jutro, w poniedziałek spotkanie kolędowe w Brzózce, na mszę świętą o godz.17.00, zapraszam rodziny mieszkające w Brzózce i Sarnich Łęgach.
  5. We wtorek i środę spotkania kolędowe w Bronkowie także o godz.17.00. We worek zapraszam rodziny od numeru 1 do 32, a środę od numeru 33 do 77C.
  6. W czwartek i piątek spotkania kolędowe rozpoczną się w kościele w Dychowie na mszy świętej o godz.17.00. W czwartek zapraszam rodziny z miejscowości: Stary Zagór, Prądocinek, Domy nad Bobrem, Dąbki, Chromów i Brzezinka. W piątek rodziny z Dychowa ulice: Rybacka numery od 55D do 50, 49A, 49, 47A, 48, 48A, ul. Sportowa od 56A do 63, ul. Kwiatowa od 17A do 44, ul. Prądocińska od 67A do 64, oraz domy numer: 7, 8, 9, 12, 13, 14.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 dov17.00, z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
  9. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne