6 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego B – 07.01.2024

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pana Jezusa, która kończy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć styczniowy numer gazetki parafialnej, Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz wręczenie intencji różańcowych na Nowy Rok.
  4. Dzisiaj w Dychowie zbiórka do puszek na ogrzewanie naszej świątyni.
  5. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dychowie serdecznie zapraszają na Jasełka w poniedziałek, czyli jutro o godz.16.00 w sali gimnastycznej.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania kolędowe. Podobnie jak w ubiegłym roku spotykać się będziemy w kościołach na mszy świętej, która będzie odprawiana za wyznaczone na dany dzień rodziny o godz.17.00. Po mszy świętej krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny i rozdanie pamiątkowych kalendarzy a także tradycyjnych obrazków. W czasie mszy świętej będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii.
  7. We wtorek spotkanie kolędowe w Brzózce, na mszę świętą o godz.17.00, zapraszam wszystkie rodziny mieszkające w Brzózce i Sarnich Łęgach.
  8. W środę i czwartek spotkania kolędowe w Bronkowie także o godz.17.00. W środę zapraszam rodziny od numeru 1 do 33, a w czwartek od numeru 34 do 77C.
  9. W piątek w Dychowie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. Rodziny, które pragną poświęcić swoje nowe mieszkanie czy dom proszę o kontakt telefoniczny i ustalenie terminu odwiedzin. Telefon: 533300501.
  11. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                    Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie