26 listopada 2016

I Niedziela Adwentu A – 27.11.2016

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny.
  2. Parafialny Zespół Caritas od dzisiejszej niedzieli, po mszach świętych, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 5 zł, a duże w cenie 12 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Od dzisiaj, Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 17 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  5. Rozpoczynamy tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne pomoce do dobrego przeżycia czasu Adwentu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Seca Pana Jezusa we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
  8. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w sobotę 17 grudnia od godz.9.00.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  11. Za tydzień ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej JEZU UFAM TOBIE.
  12. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  13. W niedzielę 11 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby do 30 listopada zgłaszali swoje dzieci (wiek od 1 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie wpłata 15 zł.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę w Dychowie przeznaczone na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania kościoła.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie