3 czerwca 2023

IX Niedziela Zwykła – Najświętszej Trójcy A – 04.06.2023

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Próba sypania kwiatków dla chętnych dziewczynek we wtorek o godz.17.00 przy kościele.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Msze święte w tym roku: w Brzózce i w Bronkowie o godz.9.00, w Dychowie o godz.10.30, a po niej Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  6. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała oraz długiego weekendu ks. Biskup Diecezjalny udziela wszystkim przebywającym na terenie Diecezji Zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do godz.18.00. W ramach adoracji o godz.17.45 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
  8. W oktawie Bożego Ciała procesje także w sobotę o godz.16.45 i w niedzielę o godz. 10.45 połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  9. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  10. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  12. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie