28 maja 2016

IX Niedziela Zwykła C – 29.05.2016

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj w Brzózce procesja do czterech ołtarzy po mszy o godz.12.30, a w Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
  2. Msze święte z procesją w Dychowie: od poniedziałku do środy o 18.00, a w czwartek o godz.16.30. W czwartek poświęcenie wianków. Zachęcam dziewczynki, które sypią kwiatki, aby wytrwały do czwartku. Na msze święte i procesje  zapraszam wszystkich parafian.
  3. W środę, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę msza święta w intencji wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka o godz.18.00. Serdecznie zapraszam.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W przyszły piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. w Dychowie o godz.18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, jesteśmy zwolnieni postu.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji o godz.17.45, nabożeństwo czerwcowe i akt oddania całej parafii Sercu Jezusowemu.
  8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  9. Odwiedziny chorych w sobotę od godz.9.00 rano.
  10. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca. Adoracje Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca po wszystkich mszach świętych.
  11. W przyszłą niedzielę, w całej Ojczyźnie zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii. Serdeczne podziękowania dla Rodziny Państwa Giruć z Brzezinki za podarowanie nowych organów dla naszego kościoła.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie