1 czerwca 2024

IX Niedziela Zwykła B – 02.06.2024

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze święte codziennie od poniedziałku do środy godz.18.00, w czwartek o godz.16.30, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz.9.30 do godz.10.00. W trakcie adoracji nabożeństwo czerwcowe i z Aktem Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a następnie msza święta.
  5. W piątek 7 czerwca o godz.17.00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim, młodzież naszej parafii, 11 osób przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  6. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych według ustalonego programu. Proszę zgłaszać chorych do stałych odwiedzin.
  8. Za tydzień w II niedziele czerwca zbiórka do puszek na KUL i Instytut Teologiczno-Filozoficzny w Zielonej Górze.
  9. W przyszłą niedzielę ukaże się czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  10. Serdeczne Bóg Zapłać za przygotowanie przepięknych ołtarzy Bożego Ciała. Wszystkim Parafianom dziękuję za zaangażowanie w procesji i wspólną modlitwę.
  11. Wielkie i serdeczne podziękowanie dla Firmy MAGNUS ORGANY, Państwu Aleksandrze i Ziemowitowi Brodzikowskim z Sulechowa za ekspresową naprawę naszych parafialnych organów po awarii w Boże Ciało oraz za bardzo życzliwą współpracę.
  12. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie