Zawsze aktualne wiadomości

5 marca 2016

IV Niedziela Wielkiego Postu C-2016

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed rocznicą Komunii Świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
 4. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
 5. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
 7. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, a od poniedziałku rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ksiądz Radosław Horbatowski, diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz będzie wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 8. Za tydzień z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam z indeksami.
 9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, do niedzieli 13 marca, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
 11. Marcowe i świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 22 marca.
 12. Na posiedzeniu Rady Parafialnej z udziałem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas, w ubiegłą niedzielę zatwierdziliśmy przedstawioną ofertę ogrzewania naszej świątyni. Koszt urządzeń, materiałów i robocizny wyniesie ok. 25 tys. złotych. Planujemy całą inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku, aby rozpocząć ogrzewanie już od następnego okresu grzewczego. Zachęcamy więc do ofiarności oraz poszukiwania sponsorów.
 13. Na prośbę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego,  nasza parafia przystępuje do akcji zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego. Elektrośmieci można składać u Pani Sołtys Dychów 63 do 14 marca włącznie. 
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne