Zawsze aktualne wiadomości

13 marca 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu B – 14.03.2021

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Niedzielą Laetare, czyli Niedziela Radości. A w przyszłą niedzielę, według starej tradycji zasłaniamy wszystkie krzyże w kościele.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego: o godz.8.00 Róża pod opieką Pani Smoleńskiej, o godz.11.00 Róża pod opieką Pani Duchnowskiej. W Bronkowie Róża pod opieką Pani Sabiny.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII przed sakramentem Bierzmowania w środę o godz.17.45 w kościele.
 5. W tym tygodniu w Dychowie msze święte we wtorek i środę o godz.17.00, w piątek o godz.17.30 i w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
 6. W piątek Uroczystość Świętego Józefa. Papież Franciszek w tym dniu uroczyście otworzy Rok Rodziny. W Dychowie, tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek droga krzyżowa w Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
 8. Za tydzień trzecia niedziela marca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni.
 9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie w soboty o godz.16.30, czyli przed niedzielną mszą świętą, oraz w niedziele o godz.7.30 i o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 10. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w marcu są odwołane z powodu braku chętnych. Kolejne zaplanowane są na czerwiec.
 11. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
 12. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne