10 marca 2018

IV Niedziela Wielkiego Postu B – 11.03.2018

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Spotkanie dla młodzieży klasy II gimnazjum i klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz.18.00 w salce na plebanii.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy IV z racji Rocznicy I Komunii Świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  4. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z racji odbioru szatek do I Komunii, w czwartek o godz.18.00 w salce na plebanii.
  5. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie i Bronkowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00.
  6. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
  7. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, są wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Od dzisiaj PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł na pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii.
  9. W Okresie Wielkiego Postu, składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  10. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne,. Poprowadzi je ksiądz kan. dr Piotr Kubiak, Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz będzie wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  11. Za tydzień, w ramach rekolekcji Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII zapraszam z indeksami.
  12. W piątek, 23 marca, Droga Krzyżowa z Dychowa do Bobrowic. Rozpoczęcie mszą świętą w Dychowie o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Zapewniony będzie autobus z Bobrowic do Dychowa.
  13. Marcowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w Wielki Wtorek 27 marca.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie