25 marca 2017

IV Niedziela Wielkiego Postu A – 26.03.2017

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  3. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00.
  4. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata.
  6. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  7. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do soboty 8 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
  8. Dekanalna pielgrzymka do Rokitna odbędzie się w sobotę 1 kwietnia.
  9. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  10. W przyszłą niedzielę ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
  11. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, a od poniedziałku rekolekcje szkolne. Poprowadzi je ksiądz Tomasz Gierasimczyk z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz będzie wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  12. Za tydzień z racji rekolekcji, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam z indeksami.
  13. Kwietniowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 11 kwietnia.
  14. W piątek, 7 kwietnia Droga Krzyżowa z Bobrowic do Dychowa. Rozpoczęcie mszą świętą w Bobrowicach o godz.16.30, następnie ok. godz.17.00 rozpoczęcie nabożeństwa. Zapewniony będzie autobus z Dychowa do Bobrowic.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie