Zawsze aktualne wiadomości

21 marca 2020

IV Niedziela Wielkiego Postu A – 22.03.2020

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc dla rodzin w Syrii.
 3. W środę 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msza święta w Dychowie o godz.10.00 rano.
 4. W piątek Droga Krzyżowa w Dychowie o godz.17.00,
 5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.7.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 7. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 8. W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii oraz mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich, Biskupi Polscy udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Bardzo proszę aby we mszach świętych w niedzielę i w tygodniu uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję mszalną. Dlatego proszę o wyrozumiałość i pozostanie w domach oraz modlitwę poprzez media. Transmisje mszy świętych w TVP 1 podobnie jak w ubiegłą niedzielę: godz.7.00 i 11.00. W telewizji Polsat NEWS o godz.9.00. W telewizji TRWAM o godz.9.30, oraz w telewizji Polonia o godz.13.00. W polskim radiu pr.1 o godz.9.00.
 9. Misje parafialne, które miały się rozpocząć w dzisiejszą niedzielę zostają przeniesione na miesiąc wrzesień tego roku. Także uroczystość związana z jubileuszem 25 lecia naszej parafii zostaje przeniesiona na jesień.
 10. Bardzo proszę wszystkich Kochanych Parafian, aby przestrzegać wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia i Episkopatu Polski, a przede wszystkim pozostać w domach. Wszystkim Wam Kochani Parafianie życzę dobrego zdrowia oraz obfitości łaski od Jezusa Miłosiernego. Zapewniam o codziennej modlitwie i proszę o modlitwę.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary składane także na konto parafii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne