18 marca 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu A – 19.03.2023

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Niedzielą Laetare, czyli Niedzielą Radości. A w przyszłą niedzielę, według starej tradycji zasłaniamy wszystkie krzyże w kościele.
  2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 20 zł.
  3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  4. Drogi krzyżowe w naszych kościołach: we wtorek w Brzózce, w czwartek w Bronkowie, w piątek w Dychowie o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych.
  5. Spotkanie z młodzieżą klasy VIII i z ich rodzicami w czwartek o godz.18.30 w kościele. Bardzo proszę o obecność młodzieży i przynajmniej jednego z rodziców. Bierzmowanie młodzieży odbędzie się 29.04.2023 w Krośnie Odrzańskim.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Dychowie od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia. Msza święta w naszym kościele o godz. 17.00. Po mszy świętej możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.
  8. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy 29 marca. Poprowadzi je Szkoła Ewangelizacji „Syn Dawida” z Żar. Informacje na temat rekolekcji oraz program zamieszczone są w gazetce parafialnej w wydaniu papierowym i internetowym oraz na tablicach ogłoszeń.
  9. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi. W Dychowie o godz.7.40 i o godz.10.40. Serdecznie zapraszamy.
  10. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
  11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni. Dziękuję serdecznie dla sponsorów różowych ornatów w Bronkowie i Dychowie.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie