29 marca 2019

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare, czyli niedziela radości. Natomiast w przyszłą niedzielę, według starej tradycji, zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. Po mszach świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary przeznaczone są dla rodzin w Syrii.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy IV z racji Rocznicy I Komunii Świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  4. W piątek droga krzyżowa o godz.17.00. Na filiach droga krzyżowa: we wtorek w Brzózce a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
  5. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
  6. Uroczyste poświęcenie nowego Krzyża w Starym Zagórze w piątek o godz.15.00.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  9. Jak co roku PZC Przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do soboty 13 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W przyszłą niedzielę ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  12. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ksiądz Sławomir Strzyżykowski, proboszcz parafii z Bytnicy. Program rekolekcji zamieszczony będzie w gazetce parafialnej oraz wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  13. Za tydzień, w ramach rekolekcji Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00. Młodzież klasy III gimnazjum oraz klasy VII i VIII zapraszam z indeksami.
  14. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z racji odbioru i przymiarki szatek do I komunii w przyszłą niedzielę o godz.16.00 w salce na plebanii.
  15. Kwietniowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w Wielki Wtorek 16 kwietnia.
  16. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.