Zawsze aktualne wiadomości

2 maja 2020

IV Niedziela Wielkanocna A – 03.05.2020

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Przypominam, że w naszych kościołach może przebywać w czasie mszy świętej więcej osób. W Dychowie 30 osób, w Bronkowie i Brzózce po 10 osób. Zapraszam w pierwszej kolejności rodziny, które zamówiły intencję mszalną. Można także uczestniczyć we mszy świętej przy kościele na zewnątrz z zachowaniem odległości między osobami. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej dla większej ilości parafian, wprowadzamy od najbliższej soboty mszę świętą niedzielną o godz.17.00. Dlatego serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Przy wyjściu możemy nabyć majowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie. Gazetka także zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 4. Nie ma zmiany tajemnic Żywego Różańca aż do zakończenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Odmawiamy te same tajemnice, które mamy w domach w intencjach, które są zamieszczone w pomocach otrzymanych w styczniu.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca maja.
 6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie. W środę i sobotę, po mszach świętych, w piątek w ramach adoracji, a w pozostałe dni tygodnia o godz.18.00, które poprowadzi tradycyjnie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 7. W piątek, 8 maja – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. W ramach adoracji nabożeństwo majowe o godz.17.45. Zapraszam bardzo serdecznie.
 9. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
 11. Przypominam, że racji pandemii odwołana jest Uroczystość I Komunii Świętej. Odwołany jest także Sakrament Bierzmowania. O nowym terminach powiadomię po wakacjach.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne