Zawsze aktualne wiadomości

22 grudnia 2018

IV Niedziela Adwentu C – 23.12.2018

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 3. Jutro Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
 5. W środę, św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 6. W piątek, w oktawie Bożego Narodzenia udzielam wszystkim Parafianom i Gościom na terenie parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.30 do 10.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu: w piątek w Brzezince od godz,14.00, a w sobotę w Chromowie od godz.11.00, rozpoczęcie od numeru 9 i 11, a następnie w kierunku Dychowa.
 9. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
 10. Gorące i serdeczne podziękowanie dla młodzieży i starszych, którzy pomagali w przygotowaniu Żłóbka i dekorowali choinki. Bóg zapłać wszystkim parafianom za wszelką pomoc, ofiary, życzenia i życzliwość.
 11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci i młodzież z parafii Dychów i Bobrowice oraz po raz pierwszy dorosłych, do uczestnictwa w VIII Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 13 stycznia 2019. Zgłoszenia na kartach uczestnictwa dostępnych w kościołach i na stronie internetowej parafii Dychów do 6 stycznia włącznie.
 12. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Oby te Święta były przepełnione miłością i pokojem. Niech w każdym domu i rodzinie panuje radość i szczęście. Dziecię Jezus niech błogosławi i obdarza obfitością Łask w całym 2019 Roku.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne