23 grudnia 2023

IV Niedziela Adwentu – Boże Narodzenie B – 24.12.2023

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Msze święte w ciągu dnia są obowiązkiem jak w każdą niedzielę. Pasterki nie zastąpią tego obowiązku, bowiem są to msze z Uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj wieczorem Wigilia. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie i przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
  3. Bardzo ważna informacja o zmianie godzin Pasterek w naszej parafii. W tym roku będą tylko dwie msze święte pasterskie, w Bronkowie o godz.20.30 i w Dychowie tylko o godz.22.00. Nie będzie Pasterki w Brzózce. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Biskupa Wilhelma Pluty.
  4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w parafii: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30.
  5. We wtorek drugi dzień Świąt. Święto Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Najbliższy piątek przypada w radosnym okresie Bożego Narodzenia, dlatego wszystkim parafianom i gościom udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
  8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny i zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za stary rok odbędzie się po mszy świętej o godz.11.00.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali żłóbek i udekorowali naszą świątynię. Dziękuję także sponsorom, którzy ufundowali przepiękne, świąteczne kwiaty do naszej świątyni.
  10. Parafialnemu Zespołowi Caritas, dziękuję za przygotowanie i dystrybucję paczek świątecznych dla najuboższych w naszej parafii. Dziękuję także kochanym parafianom za ofiarowane produkty żywnościowe w sklepach naszej parafii.
  11. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus umocni nas w wierze, niech Jego światło rozświetli mroki naszego umysłu i serca, byśmy zawsze wybierali prawdę i dobro. Niech zdrowie i pomyślność towarzyszy wszystkim w te święta i cały Nowy Rok.
                                                                                    Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie