Zawsze aktualne wiadomości

21 grudnia 2019

IV Niedziela Adwentu A – 22.12.2019

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 2. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 3. We wtorek, Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 4. W środę, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
 5. W czwartek, św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu, tradycyjnie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 6. W piątek, w oktawie Bożego Narodzenia udzielam wszystkim Parafianom i Gościom na terenie parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
 9. Gorące i serdeczne podziękowanie dla wszystkich Pań i Panów, którzy przygotowali Żłóbek, choinki i dekoracje świąteczne kościoła. Bóg zapłać wszystkim parafianom za wszelką pomoc, ofiary, życzenia i życzliwość.
 10. Serdecznie dziękuję dla wszystkich członków PZC za przygotowanie paczek żywnościowych dla najuboższych w naszej parafii.
 11. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech czas Bożego Narodzenia będzie bogaty we wzajemną dobroć, miłość i życzliwość. Niech będzie czasem radości i odkrywania na nowo prawdy o wielkiej Miłości Boga do człowieka. Dziecię Jezus niech obdaruje żywią wiarą, dobrym zdrowiem i niech błogosławi na radosny czas Świąt oraz cały Nowy Rok.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne