Zawsze aktualne wiadomości

17 grudnia 2016

IV Niedziela Adwentu A – 18.12.2016

 1. Dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „Piernikowe serca”, dekorowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Serdeczne podziękowanie dla dzieci.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów inwestycji ogrzewania naszego kościoła.
 3. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 4. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 5. Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas, w poniedziałek o godz.16.00 w salce na plebanii.
 6. Zapraszamy na tradycyjne Roraty. W Dychowie w środę i piątek o godz.17.00.
 7. Świąteczna spowiedź w naszej parafii we wtorek. W Dychowie rano o godz.10.00 i wieczorem o godz.17.30, w Brzózce i Bronkowie o godz.16.30.
 8. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam do pomocy w dekorowaniu choinek w środę o godz.18.00 w kościele. Do przygotowania świątyni na święta zapraszam tradycyjnie członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej oraz wszystkich chętnych.
 9. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 10. W sobotę 24 grudnia, Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zgodnie z tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 11. Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 12. W niedzielę, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte: w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o 9.30, a w Brzózce o godz.12.30.
 13. W poniedziałek, św. Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte, według porządku niedzielnego: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne